• Wineta
A A A

Piotr Furman z Koła PZW nr 1 w Sandomierzu zwyciężył w zawodach wędkarskich o memoriał imienia Rafała Sochackiego. Zawody odbyły się 23 września br. na Wiśle w rejonie tzw. Dębiny w Sandomierzu.

 Konkurencję rozegrano techniką feeder w ramach cyklu Grand Prix. Zawody upamiętniają małżeństwo Ewę i Rafała Sochackich, którzy zgineli tragicznie w wypadku w dniu 21 stycznia 1988 roku. Rafał Sochacki był członkiem koła PZW nr 1 w Sandomierzu, a także zasłużonym ichtiologiem w Okręgu PZW w Tarnobrzegu. Zawdy otworzył Franciszek Makowski, prezes koła PZW nr 1 w Sandomierzu. Minutą ciszy uczczono pamięć o tragicznie zmarłych Ewie i Rafale Sochackich.

W zawodach wystartowało 28 zawodników z kół wędkarskich nr 1, 8, 21, 33 i 45. Wśród złowionych przez uczestników zawodów ryb dominowały leszcze, krąpie i płocie. Największą złowioną rybą zawodów był leszcz o wadze 1,84 kg złowiony przez Artura Króla.

Zwycięzcą zawodów został Piotr Furman z wynikiem 10,96 kg, drugą lokatę wywalczył Michał Marzec z tego samego koła wynikiem 6,58 kg, a trzecie - Ryszard Szymański , który złowił 6 kg ryb. Wszyscy są członkami koła PZW nr 1 w Sandomierzu.

Puchary oraz upomiki zostały ufundowane przez najbliższą rodzinę Państwa Sochackich. Nagrody wręczali prezes koła Franciszek Makowski oraz sędziowie zawodów, którymi byli: Edward Mrówka, Andrzej Nieścior, Andrzej Brzozowski i Paweł Dziorek. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się 30 września br. na zalewie w Koprzywnicy.